Iboval Rapid 400mg 10 miękkich kapsułek


Ibuprofen AL je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti např. hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, aj. Čtěte pozorně příbalový leták.


Dostępne

7,51 




Ibuprofen AL je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti např. hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, aj. Čtěte pozorně příbalový leták.

 

Ibuprofen AL jest lekiem przeciwzapalnym, który obniża gorączkę i uśmierza ból, np. bóle głowy, w tym migreny, bóle pleców, bóle zębów, bóle pooperacyjne, bolesne miesiączki, bóle mięśni i stawów towarzyszące chorobom grypopodobnym itp. Przeczytaj uważnie ulotkę dołączoną do opakowania.

 

Lek IBOVAL RAPID stosuje się u osób dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (od 12. roku życia) w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, takiego jak:

  • ból głowy,
  • ból menstruacyjny,
  • ból zęba,
  • gorączka i ból towarzyszący przeziębieniu,
  • bóle mięśni i stawów w przypadku przeziębienia.

 

 

  • IBOVAL RAPID ma postać miękkich kapsułek wypełnionych przezroczystym płynem, dzięki czemu szybko się wchłania i jego działanie utrzymuje się przez ponad 8 godzin.
  • Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te przynoszą ulgę poprzez zmianę reakcji organizmu na ból i gorączkę.

 

Dawkowanie i sposób stosowania

  • Dorośli i młodzież o masie ciała 40 kg i więcej (w wieku 12 lat i starsza): Należy przyjąć 1 kapsułkę (400 mg ibuprofenu) jako dawkę początkową, następnie w razie konieczności można przyjmować 1 kapsułkę (400 mg ibuprofenu) co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu 24 godzin.
  • IBOVAL RAPID popić szklanką wody. Nie rozgryzać kapsułek. W przypadku zwiększonej wrażliwości żołądka zaleca się przyjmowanie ibuprofenu w trakcie posiłku.
  • Należy zgłosić się do lekarza, jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią: po 3 dniach u młodzieży, po 3 dniach w przypadku gorączki i po 4 dniach w przypadku leczenia bólu u osób dorosłych.

 

SKŁAD:

Substancją czynną jest ibuprofen. Jedna miękka kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: makrogol 600 (E 1521), wodorotlenek potasu (E 525), woda oczyszczona, żelatyna (E 441), płynny częściowo odwodniony sorbitol (E 420).

Iboval Rapid 400mg 10 miękkich kapsułek
PDK 4779998
ATC IBUPROFEN
SUKL 0250996
FTS Na bóle mięśni i stawów
Producent STADA
Informacje Produkt leczniczy
Stav Dostępne2


Podobne produkty




Artykuły i porady

Zaparcia – skąd się biorą i jak je skutecznie leczyć?

Zaparcia to problem, który dotyka mi.. skutecznych sposobach ich leczenia.

Jak wspomóc naturalny metabolizm tłuszczów i cukrów w organizmie?

Niestety, obecnie ponad połowa doros..ziom cukru, czy nadwagę lub otyłość.

Naturalne wsparcie dobrego samopoczucia psychicznego

W dzisiejszych zabieganych czasach, ..ci stosowania silnych farmaceutyków.

NIEZBĘDNE KWASY TŁUSZCZOWE OMEGA-3 DLA ZDROWEGO ŻYCIA

Omega-3 to niezbędne tłuszcze, które..i jak mogą wpłynąć na nasze zdrowie?







Aktualne ulotki







Ostatnio oglądane